Kūrėjai

Agnė Adomėnė

Art Shot įkūrėja ir prodiuserė, Lietuvos animacijos asociacijos bendrasteigėja
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narė

 

Agnė yra baigusi VDA UNESCO kultūros vadybos ir kultūros politikos magistrantūrą ir nuo 2009 m. dirba filmų platinimo ir rodymo versle („Kino pasaka“). Taip pat ji dirba Europos kino festivalio „Scanorama“ koordinatore (nuo 2014 m.) ir yra viena iš Lietuvos animacijos asociacijos įkūrėjų ir valdybos narių (2015 m.). Jos prodiusuotas bendras lietuvių ir danų trumpametražis Nuopuolis (Ragnarok, rež. Urte Oettinger, Johan Oettinger) buvo apdovanotas Lietuvos kino akademijos kaip Metų geriausias lietuviškas animacinis filmas.

 

Nuopuolis (rež. Urtė Oettinger, Johan Oettinger, prod. Agnė Adomėnė, 7 min)
Lietuviškos animacijos programa:
Vasario 2 d. 19:00
Vasario 4 d. 21:00

Johan Edström

Apparat vadovas, Goodbye Kansas Group prodiuseris (Stokholmas, Švedija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narys

 

Platų pripažinimą pelnęs prodiuseris ir režisierius specializuojasi animacijos ir vaizdo efektų kūrime ir bendradarbiauja su kino, dokumentikos, muzikinių klipų, reklamų, TV ir teatro pastatymų kūrėjais. Karjerą Johanas pradėjo 1977 m., kai dar nebuvo kompiuterių. Jam yra tekę dirbti daugelyje Europos šalių, Japonijoje, JAV ir Kanadoje. Jo klientų sąraše rasime Švedijos televiziją, Kraft, Nestlé, Heineken, Carlsberg, Nissan, Chevrolet, Kia. Už animacinį TV serialą Doug (Nickelodeon) Johanas du sykius pelnė Emmy apdovanojimą už režisūrą. Jis dažnai skaito paskaitas Stokholmo menų universitete, Stokholmo animacijos akademijoje ir kitose mokymo įstaigose.
Aš buvau nugalėtojas (rež. Jonas Odell, prod. Johan Edström, 6 min):
vasario 2 d. 13:00 
vasario 4 d. 12:00 (dalyvauja prodiuseris)

Johan Oettinger

Režisierius (Danija)

 

Johanas specializuojasi stop kadro lėlių animacijoje. Jo profesionalus debiutas Septynios minutės Varšuvos gete (Seven Minutes in the Warsaw Ghetto, 2012 m.) buvo parodytas ir pelnė prizų daugiau nei 120 filmų festivalių. Oettingeris dirba Danijos kino institutui ir Menų tarybai, kuria muzikinius klipus kompanijai Copenhagen Records bei Lego filmus. Drauge su Peteriu Tukei Muhumuza jis sukūrė Walk with Me. 2014 metais Roterdamo festivalyje filmas pelnė Tiger apdovanojimą trumpametražių filmų kategorijoje. Šiuo metu Johanas turi nuosavą animacijos studiją Orhuse (Danija).

 

Nuopuolis (rež. Urte Oettinger, Johan Oettinger, prod. Agnė Adomėnė, 7 min)
Lietuviškos animacijos programa:
Vasario 2 d. 19:00
Vasario 4 d. 21:00

Kim Helminen

Rovio Entertainment Ltd režisierius-animatorius, Angry Birds kūrėjas (Suomija)

 

Šiuo metu Kimas dalyvauja naujų žaidimų kūrime ir režisuoja animuotas reklamas. Be to, Kimas režisavo animacinį serialą Piktieji paukščiai (Angry Birds Toons), didžiausią dėmesį skirdamas scenarijui ir animacijos vystymui. 2002 m. jis baigė animacijos studijas Turku menų akademijoje (Suomija). Prieš prisijungdamas prie Rovio, Kimas buvo vienas iš animacijos studijos Animaatiokopla (2011) įkūrėjų, režisierių ir animatorių.

 

Piktieji paukščiai (rež. Thomas Lepeska, Kim Helminen):

Vasario 3 d. 10:00 (dalyvauja K. Helminen)

Pranešimas: Piktųjų paukščių animacijos ir žaidimų pasaulis (anglų k.):
Vasario 3 d. 16:00-17:00 (įėjimas nemokamas)

Kristian Pedersen

Filmų kūrėjas, dizaineris (Oslas, Norvegija)

 

Dirba su trumpametražiais filmais animacijos studijoje Mikrofilm, yra sukūręs animuotos poezijos filmų drauge su leidyklomis Gasspedal ir Gyldendal bei Norvegijos nacionaline biblioteka. Kristianas yra išvystęs unikalų vizualinį ir pasakojimo stilių, jo kūriniai rodomi kino, animacijos, literatūros ir poetinio kino festivaliuose. Berlyno poetinio kino festivalyje 2014 m. apdovanotas Gėtės instituto įsteigtu prizu. Jo trumpametražis animacinis filmas Boigas (The Boyg) pristatomas Geriausių Fredrikstad festivalio animacinių filmų programoje.

 

Boigas (rež. Kristian Pedersen, 6 min):
vasario 2 d. 13:00
vasario 4 d. 12:00 (dalyvaus režisierius)

Martynas Aužbikavičius

Režisierius, iliustratorius, animatorius, personažų kūrėjas, Wide Wings (Lietuva)

 

Grybautojai (rež. Martynas Aužbikavičius, 2 min.)
Lietuviškos animacijos programa:
Vasario 2 d. 19:00
Vasario 4 d. 21:00

Metsämarja Aittokoski

Sun In Eye Productions & Aittokoski Experience Ltd. režisierė, scenaristė ir prodiuserė (Suomija)

 

Metsämarja yra vaikų knygelių autorė, režisierė, scenaristė ir prodiuserė. Ji režisavo keletą populiarių TV serialų vaikams (Pikkuli, Respect!, Fire fairy, Leffatuutti Zurbaani) ir išvertė į suomių kalbą daugybę vaikiškų knygelių. Metsämarja savo karjerą pradėjo kaip teatro ir šokio kostiumų dizainerė. Ji yra talentinga pasakotoja ir režisierė, gerai žinoma dėl savo išskirtinių vizualinių gebėjimų, bei keleto medijų koncepcijų autorė. Jos filmai buvo atrinkti į Helsinkio trumpametražių filmų festivalį Kettupäivät (2010), Oulu tarptautinį vaikų filmų festivalį ir Tamperės tarptautinį trumpametražių filmų festivalį. Italijos trumpametražių filmų festivalyje Metsämarja pelnė specialų žiuri prizą už filmą Elizos kortų namelis (Elisa’s House of Cards, 2002).

 

Pranešimas: „Sėkmės istorija „Pikulis“ — animacinis serialas ir mob. aplikacija vaikams“ (įėjimas nemokamas)

Pikulis filmukų kompiliacija (rež. Metsämarja Aittokoski, 60 min.):
vasario 2 d. 10:00
vasario 4 d. 10:30 (dalyvaus režisierė)
vasario 5 d. 9:45

Michael Ekblad

Režisierius, studijos Sluggerfilm bendraturtis (Malmė, Švedija)

 

Michaelis Ekbladas nuo 1985 m. dirba animatoriumi, dizaineriu ir animacijos režisieriumi. 2004 m. kartu su kolega Christianu Rylteniusu įkūrė nepriklausomą animacijos gamybos kompaniją Sluggerfilm, kuri specializuojasi įvairių formatų ir technikų animacijos kūrime. Jiedu kartu režisavo ir animavo keletą tarptautinių meninių filmų, reklamų, serialų, o taip pat — trumpametražių ir internetui skirtų filmukų. Michaelis Ekbladas režisavo Monstriukę Molę (Molly Monster, 2016), Ketvirtąjį karalių (The Fourth King, 2005) ir kt.

 

Monstriukę Molę žiūrėkite:
vasario 2 d. 11:15
vasario 3 d. 11:00 (dalyvaus režisierius)
vasario 5 d. 11:00 (dalyvaus režisierius)

Miglė Pelakauskė

PetPunk prodiuserė, Lietuvos animacijos asociacijos bendrasteigėja
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narė

 

Miglė dirba PetPunk animacijos prodiusere. Kompanija jau įgijo svarbiausių grafinio dizaino žurnalų pripažinimą ir tampa Rytų Europos naujosios dizaino kartos sinonimu. 2009 metais žurnalas Canadian Boards PetPunk įtraukė į Naujosios dizainerių bangos Top 6, o 2010 metais Didžiosios Britanijos didžiausias dizaino žurnalas Computer Arts PetPunk paskelbė Naujosios bangos animatoriais. Tarp PetPunk klientų rasime Sprite, MTV, Vodafone, Nike, McDonald’s, Computer Arts, Visual Editions, Culturesfrance ir IMEPO.

 

Virsmas (Junction, rež. Nathan Jurevičius, prod.Miglė Pelakauskė ir Vitalijus Žukas, 7 min)
Lietuviškos animacijos programa:
Vasario 2 d. 19:00
Vasario 4 d. 21:00

Rasa Miškinytė

ERA FILM direktorė ir prodiuserė (Lietuva)

 

Rasa Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo audiovizualinių menų magistrės diplomą ir baigė Europos filmų koledžą (Danija). Ji yra dirbusi Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje, prodiusavusi keletą apdovanojimus pelniusių dokumentinių filmų. 2010-2012 m. Rasa buvo Nepriklausomų prodiuserių asociacijos pirmininkė. Nuo 2013 m. ji yra Nepriklausomų prodiuserių asociacijos bei Lietuvos kino akademijos tarybos narė. ERA FILM neseniai įžengė į naują etapą ir skiria ypatingą dėmesį animacijai, pilnametražiams filmams ir tarpdisciplininiams projektams. ERA FILM siekia kurti kūrybiškas, stiprias, aukščiausiu lygiu įgyvendintas istorijas.

 

Šalti Šaltiniai (rež. Giedrė Narušytė Boots, prod. Rasa Miškinytė, 5 min)
Lietuviškos animacijos programa:
Vasario 2 d. 19:00
Vasario 4 d. 21:00

Reda Tomingas (Bartkutė)

Animatorė, Režisierė (Lietuva, Estija)

Šiuo metu animatorė ir iliustratorė Reda gyvena bei kuria Estijoje. Jos trumpametražis animacinis filmas „Kaltė” 2013 m. buvo apdovanotas Sidabrine Gerve už Geriausią animacinį filmą, sulaukė prizų Leeds kino festivalyje Pasaulio animacijos kategorijoje (Didž. Britanija), Grand Prix ir Anoba nominaciją Tarptautiniame animacijos festivalyje „Tindirintis” (Lietuva).

Kaltė (rež. Reda Tomingas, 6 min):

Lietuviškos animacijos programa:

Vasario 2 d. 19:00

Vasario 4 d. 21:00

Tomas Mitkus

MB „Studio Mitkus”, steigėjas ir vyr. dailininkas (Lietuva)

 

Tomas – VGTU dėstytojas „dienomis“ ir konceptualaus dizaino, grafikos, komiksų ir animacijos kūrėjas „naktimis“. Jo grafikos darbų galima išvysti tokiuose lietuviškuose filmuose kaip „Tadas Blinda. Pradžia“, „Valentinas vienas“, „Kaip pavogti žmoną“, „Valentinas už durų“ bei ABC News amerikiečių TV seriale „The Assets“. Tomas taip pat dirbo animatoriumi Teksaso (JAV) video žaidimų kompanijoje „Schell Games“.
Lietuviškos animacijos programoje pristatomas 2014 m. Tomo režisuotas trumpametražis animacinis filmas „Akmens ir garo miestai” (pagal A. Tapino fantastinį romaną „Vilko valanda).

 

Akmens ir garo miestai (rež. Tomas Mitkus, 10 min.)
Lietuviškos animacijos programa:
Vasario 2 d. 19:00
Vasario 4 d. 21:00

Urtė Oettinger

Animatorė, režisierė (Danija, Lietuva)

Nuopuolis (rež. Urte Oettinger, Johan Oettinger, prod. Agnė Adomėnė, 7 min)

Lietuviškos animacijos programa:

Vasario 2 d. 19:00

Vasario 4 d. 21:00

Vitalijus Žukas

Studijos OKTA įkūrėjas ir vadovas (Lietuva)

 

Vitalijus Žukas yra kino ir animacijos prodiuseris. Jis yra vienas iš OKTA studijos įkūrėjų ir jos vadovas: ši studija kūrė specialiuosius efektus lietuviškam mokslinės fantastikos filmui Aurora (Vanishing Waves, rež. Kristina Buožytė). Vitalijus jau daugiau nei 20 metų dirba kūrybinėse ir medijų industrijose ir yra prisidėjęs prie daugelio visame pasaulyje apdovanotų projektų.

 

Virsmas (Junction, rež. Nathan Jurevičius, prod.Miglė Pelakauskė ir Vitalijus Žukas, 7 min)
Lietuviškos animacijos programa:
Vasario 2 d. 19:00
Vasario 4 d. 21:00

Pranešėjai

Belli Ramírez

Studijos Mr. Cohl įkūrėja ir konsultantė (Ispanija)

 

Belli daugiau nei 20 metų prodiusuoja animacinius filmus. Ji buvo Ilion Animation Studios (Madridas) gamybos padalinio vadovė statant filmą Planet 51, dirbo Zinkia Entertainment gamybos vadove, dalyvavo kuriant sėkmingiausią Ispanijos TV serialą vaikams Pocoyo (2004-2005). Belli turi patirties kuriant CGI filmus (The Legend of the Guardians), yra dirbusi su Oskarą pelniusia kompanija Animal Logic (Australija), tarptautiniais klientais (Vodka Talent, Bren Entertainment, Cartoon Network, Neptuno Films, D’ocon Films, Full Action Limited). Nuo 2011 m. ji dirba animacijos gamybos konsultante, padėdama vystyti įvairius animacijos projektus.

 

Animacijos gamybos vadybos seminaras:

 vasario 2 d. 10:00-18:00 (būtina registracija)

Andreea Vaduva

Sand Sailor Studio komunikacijos specialistė

 

Andreea Vaduva atstovauja Sand Sailor Studio. Pastaruosius 10 metų ji dirba komunikacijos specialiste, bendradarbiaudama tiek su korporacijomis, tiek ir su mažomis įmonėmis. Prieš metus ji prisijungė prie Sand Sailor Studio komandos ir pasinėrė į video žaidimų pasaulį. Šiuo metu ji kuria komunikaciją žaidimui Black The Fall.

 

Pranešimas: Video žaidimas: Kuriant ir griaunant komunizmą (anglų k.):

Vasario 4 d. 17:00 – 18:00 (Įėjimas nemokamas)

Eva Brazdžionytė

„Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA paprogramės vadovė
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narė

 

Eva yra ES paramos programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA paprogramės atstovė Lietuvoje. MEDIA teikia finansinę parama Europos audiovizualiniam sektoriui. Eva projektų vadybos karjerą pradėjo O. Koršunovo teatre, vėliau dirbo kino industrijoje su įvairiais tarptautiniais kino festivaliais Lietuvoje, prisidėjo prie „Lithuanian Shorts“ agentūros, kino teatro „Pasaka“, Šiuolaikinio meno centro Vilniuje, reklamos agentūros „Not Perfect“ veiklų. Eva turi kultūros vadybos ir kultūros politikos magistro laipsnį, įgytą Vilniaus dailės akademijos UNESCO katedroje.

 

Pranešimas: „Kūrybiškos Europos” MEDIA paprogramės finansavimo galimybės vaizdo žaidimams, animacijai bei virtualiai realybei“ (anglų k.):
Vasario 3 d. 14:00-14:45 (įėjimas nemokamas)

Gabija Budreckytė

Kinomind Films platintoja ir steigėja

Pranešimas: „Linksmasis arkliukas“ – animacinis serialas ir mob. aplikacija vaikams (anglų k.):

Vasario 4 d. 12:00 – 13:00 (įėjimas nemokamas)

Inesa Ivanova

Kinomind Films įkūrėja ir prodiuserė, Baltic View įkūrėja (Lietuva, Didžioji Britanija)

 

Inesa yra patyrusi veiksmo filmų prodiuserė, neseniai atradusi naują veiklą — krosmedijos projektų vystymą ir platinimą. Jos projektai plėtojimui yra atrinkusios žymios laboratorijos (Eave B’est, Eave Marketing, Eric Pommer Institute, DPC II Lab by Focal, Birds Eye View Filmonomics, BeCre8ative Lab). Inesa yra gavusi Creative Skillset, Lietuvos respublikos kultūros ministerijos ir Šiaurės šalių ministrų tarybos rėmimą. Pastaruosius 6 metus Inesa sukūrė įvairaus pobūdžio darbų — nuo apdovanojimų pelniusių trumpametražių iki pilnametražių dokumentinių filmų. Jos trumpametražiai filmai gavo Anglijos menų tarybos rėmimą ir buvo eksponuojami Venecijos bienalėje bei Ženevos šiuolaikinio meno muziejuje. Inesa taip pat įkūrė 2017 m. sausį startavusią internetinę filmų peržiūros platformą Baltic View, kurią dalinai finansavo LR kultūros minitesterija.

 

Pranešimas: „Linksmasis arkliukas“ – animacinis serialas ir mob. aplikacija vaikams (agnlų k.):
Vasario 4 d. 12:00 – 13:00 (įėjimas nemokamas)

Kim Helminen

Rovio Entertainment Ltd režisierius-animatorius, Angry Birds kūrėjas (Suomija)

 

Šiuo metu Kimas dalyvauja naujų žaidimų kūrime ir režisuoja animuotas reklamas. Be to, Kimas režisavo animacinį serialą Piktieji paukščiai (Angry Birds Toons), didžiausią dėmesį skirdamas scenarijui ir animacijos vystymui. 2002 m. jis baigė animacijos studijas Turku menų akademijoje (Suomija). Prieš prisijungdamas prie Rovio, Kimas buvo vienas iš animacijos studijos Animaatiokopla (2011) įkūrėjų, režisierių ir animatorių.

 

Pranešimas: Piktųjų paukščių animacijos ir žaidimų pasaulis (anglų k.):
Vasario 3 d. 16:00-17:00 (įėjimas nemokamas)

Piktuosieji paukščiai (rež. Thomas Lepeska, Kim Helminen):

Vasario 3 d. 10:00 (dalyvaus K. Helminen)

Mariano Melman

Nexus Studios prodiuseris (Londonas, JK)

 

2009 m. su pagyrimu baigęs animacijos studijas Londono komunikacijos koledže, Mariano pradėjo režisuoti trumpametražius filmus, muzikinius klipus ir TV reklamas, o 2010 m. įsidarbino Passion Pictures animacijos prodiuseriu. Tuo metu jis dirbo su tokiais klientais kaip Vodafone, Toyota, Unilever, Diageo, Renault, HSBC, Visa bei garsiais menininkais — Damonu Albarnu (Everyday Robots), Spike’u Jonze’u (Her), Stevanu Riley (Listen to me Marlon). Nexus Studios Mariano prodiusuoja pačius įvairiausius animacijos projektus: 360°/VR interaktyvius filmus (Google Spotlight Stories), internetinius projektus (Facebook Groups), interaktyvius meno projektus (1600 / White House one dollar, Qualcomm Invisible Museum).

 

Mariano Melmano ir Michalo Firkowskio pranešimas: „VR animacija — Lietus ar Saulė“ (anglų k.):
Vasario 4 d. 11:00-12:00 (įėjimas nemokamas)

Metsämarja Aittokoski

Sun In Eye Productions & Aittokoski Experience Ltd. režisierė, scenaristė ir prodiuserė

 

Metsämarja yra vaikų knygelių autorė, režisierė, scenaristė ir prodiuserė. Ji režisavo keletą populiarių TV serialų vaikams (Pikkuli, Respect!, Fire fairy, Leffatuutti Zurbaani) ir išvertė į suomių kalbą daugybę vaikiškų knygelių. Metsämarja savo karjerą pradėjo kaip teatro ir šokio kostiumų dizainerė. Ji yra talentinga pasakotoja ir režisierė, gerai žinoma dėl savo išskirtinių vizualinių gebėjimų, bei keleto medijų koncepcijų autorė. Jos filmai buvo atrinkti į Helsinkio trumpametražių filmų festivalį Kettupäivät (2010), Oulu tarptautinį vaikų filmų festivalį ir Tamperės tarptautinį trumpametražių filmų festivalį. Italijos trumpametražių filmų festivalyje Metsämarja pelnė specialų žiuri prizą už filmą Elizos kortų namelis (Elisa’s House of Cards, 2002).

 

Pranešimas: „Sėkmės istorija „Pikulis“ — animacinis serialas ir mob. aplikacija vaikams“ (įėjimas nemokamas)

Pikulis filmukų kompiliacija (rež. Metsämarja Aittokoski, 60 min.):
vasario 2 d. 10:00
vasario 4 d. 10:30 (dalyvaus režisierė)
vasario 5 d. 9:45

Michal Firkowski

Nexus Studios žaidimų kūrėjų komandos vadovas (Londonas, JK)

 

Baigęs 3D animaciją SupInfoCom universitete, Michalas pastarąjį dešimtmetį dirbo su tokiomis garsiomis studijomis kaip Platige Image (Lenkija), Aardman (JK) ir Digital Magic (Tailandas). Vadovaudamas žaidimų kūrėjų komandai, jis dirba su animaciniais TV serialais, virtualios realybės projektais ir reklamomis. Michalas didžiai tiki VR kaip pasakojimo terpe ir kūrybos įrankiu, ir yra įsipareigojęs kuo geriau pažinti šią nežinomą teritoriją.

 

Mariano Melmano ir Michalo Firkowskio pranešimas: „VR animacija — Lietus ar Saulė“ (anglų k.):
Vasario 4 d. 11:00-12:00 (įėjimas nemokamas)

Pádraig Noel Fagan

Paper Panther Productions įkūrėjas (Airija)

 

Pádraigas Faganas yra apdovanojimų pelnęs animatorius ir režisierius. Jis yra režisavęs trumpametražius filmus, reklamas ir muzikinius klipus, įskaitant Annie apdovanojimui nominuotą Gaidys, krokodilas ir nakties dangus (The Rooster, the Crocodile and the Night Sky). 2014 metais su kolegomis Eimhinu McNamara ir Carol Freeman įkūrė Paper Panther Productions — studiją, kuri specializuojasi stop kadro animacijoje ir edukacinių animacijos dirbtuvių rengime. Pastaruosius 6 metus jis veda užsiėmimus įvairaus amžiaus mokiniams. Daugelis tose dirbtuvėse sukurtų filmų yra laimėję apdovanojimų viso pasaulio festivaliuose.

 

Kviečiame dalyvauti Pádraico Noelio Fagano Stop kadro animacijos dirbtuvėse vaikams nuo 8 metų (registracija program@blon.lt)

Daugiau apie dirbtuves: spauskite čia

Robert Jaszczurowski

Animacijos studijos Grupa Smacznego prodiuseris ir vadovas (Lenkija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narys

 

Robertas turi patirties režisuojant animaciją, kuriant schemas, fonus ir veikėjų dizainą. Nuo 2009 metų jis dirba kūrybos prodiuseriu rengiant TV serialą Mami Fatale. Jo trumpametražis Lost Senses pelnė daugybę apdovanojimų, įskaitant SIGGRAPH 2013 žiuri prizą. Robertas yra aktyvus Lenkų filmų kūrėjų asociacijos ir Lenkų animacijos prodiuserių asociacijos narys, visų svarbiausių Europos koprodukcijos mugių, festivalių ir kitų su animacija susijusių renginių (Cartoon Forum, Cartoon Movie, MiPJunior, Cinekid, Annecy) dalyvis. Jo naujausi projektai: TV serialai Basia ir Grand Baba, pilno metražo filmas Mice on Strike ir internetinis serialas The Adventures of Annie and Ben (HooplaKidz kanalas YouTube).

 

Pranešimas: „Grand Banda — animacinis TV serialas ir mob. aplikacija vaikams” (anglų k.)
vasario 4 d. 14:00-15:00 (įėjimas nemokamas)

Sebastian Stamm

Studijos Black Pants vadovas, dailininkas ir iliustratorius

 

Sebastianas yra komiksų dailininkas ir iliustratorius. Studijoje Black Pants jis piešia, kuria personažus, atsako už visą 2D ir žaidimų vizualiką, ir yra vienas iš studijos vadovų.

 

Pranešimas: Iliustruoti žaidimai (anglų k.):

Vasario  4 d. 10:00 – 11:00 (Įėjimas nemokamas)

Veronika Mudėnaitė-Savickienė

Klinikinė psichologė, biblioterapijos specialistė

Psichologė biblioterapijos metodiką pradėjo taikyti Vaikų ir jaunimo dienos centre „Mūsų nameliai“. Dabar šios terapijos metodus Veronika taiko vedant grupes Vilniaus miesto savivaldybės centrinėje bibliotekoje organizuojamame projekte „Mes knygų s@loje“ ir jo tęsinyje „Atvirumo s@la bibliotekoje“, anksčiau dirbo su romų vaikais ir jaunimu Naujosios Vilnios bibliotekoje. Biblioterapijos ir rašymo terapijos metodus Veronika taiko ir įvairiuose patyriminiuose seminaruose, bendradarbiaudama su kolege klinikine psichologe Monika Linartiene. Be šios veiklos Veronika aktyviai rengia seminarus ir pranešimus konferencijoms, rašo mokslo populiarinimo straipsnius bei konsultuoja paauglius ir suaugusius.

 

Seminaras su psichologe Veronika Mudėnaite-Savickiene. Diskusija tėvams apie animacijos poveikį ir naudą vaikams (lietuvių k.)

Vasario 5 d. 16:00 – 17:00 (įėjimas nemokamas)
 
** Prieš diskusiją rekomenduojama filmo „Mano, Cukinijos, gyvenimas“ peržiūra

Žilvinas Ledas

Tag of Joy stegėjas ir techninis vadovas
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narys

Žilvinas Ledas yra informatikos mokslų daktaras ir jau daugiau kaip 6 metus kuria žaidimus, o šiuo metu yra vienas iš žaidimų kūrimo studijos Tag of Joy steigėjų bei jos techninis vadovas. Tag of Joy – tai nepriklausoma novatoriškus kompiuterinius žaidimus kurianti kompanija. Jų produktai yra laimėję apdovanojimų daugelyje tarptautinių konkursų.
Taip pat Žilvinas veda kompiuterinių žaidimų kūrimo paskaitas Vilniaus Universitete bei aktyviai dalyvauja Lietuvos žaidimų kūrėjų bendruomenėje.

 

Pranešimo tema: Ko reikia, norint sukurti kompiuterinį žaidimą Lietuvoje (lietuvių kalba)
Vasario 3 d. 17:00 – 18:00 (įėjimas nemokamas)

Žaidimų atstovai

Adas Griškevičius

Pepi Play įkūrėjas (Lietuva)

Pepi Play – tai žaidimų studija, kurianti programėles vaikams planšetiniuose kompiuteriuose. Pepi Play žaidimai, gerai žinomi ir vertinami visame pasaulyje tiek vaikų, tiek jų tėvų ir mokytojų. Adas baigė Vilniaus Dailės Akademiją, dizainerio specialybę. Iki Pepi Play teko save išbandyti įvairiose dizaino disciplinose. Nuo grafinio dizaino, spaudos, leidybos iki web dizaino, e-paslaugų dizaino ir animacijos žanro. Taip pat teko save išbandyti projekto vadovo ir įmonės vadovo pozicijose. Vėliau ši sukaupta patirtis padėjo, kuriant Pepi Play produktus ir prekės ženklą. Šiuo metu viena pagrindinių sričių, kurioje gilinu savo žinias – tai žaidimų dizainas.

Andreea Vaduva

Sand Sailor Studio komunikacijos specialistė

 

Andreea Vaduva atstovauja Sand Sailor Studio. Pastaruosius 10 metų ji dirba komunikacijos specialiste, bendradarbiaudama tiek su korporacijomis, tiek ir su mažomis įmonėmis. Prieš metus ji prisijungė prie Sand Sailor Studio komandos ir pasinėrė į video žaidimų pasaulį. Šiuo metu ji kuria komunikaciją žaidimui Black The Fall.

Andrej Kovačević

Exordium Games žaidimų kūrėjas (Kroatija)

 

Andrejus kuria žaidimus Exordium Games — nepriklausomoje žaidimų studijoje, įsikūrusioje Zagrebe, Kroatijoje. Šiuo metu Exordium Games dirba prie žaidimų Bear With Me, Zero Reflex, Agenda, Nephi’s Fall ir Last Encounter. 2014 m. Bear With Me buvo apdovanotas kaip geriausias nepriklausomas žaidimas (Reboot Infogamer), o 2016 m. nominuotas kaip geriausias naratyvinis žaidimas (Causal Connect). Andrejus rašo straipsnius į Reboot Magazine ir dėsto žaidimų dizainą Machina žaidimų akademijoje.

Florian Masuth

Rinkodaros ir viešųjų ryšių vadovas, finansininkas, Black Pants Game Studio, Vokietija 

 

Florianas atsakingas už žaidimų kompanijos Black Pants Studio finansus, rinkodarą ir viešuosius ryšius. Dažniausiai jį galite susitikti įvairiuose industrijos renginiuose arba susipažinti artimiauskaitant jo kuriamą blogą.

Indrė Selenytė

Viena iš Pepi Play įkūrėjų (Lietuva)

 

Indrė baigė M.K.Čiurlionio menų gimnaziją, grafikos specialybę. Po mokyklos įstojo į Vilniaus Dailės Akademijoją ir apsigynė grafikos iliustracijos ir knygos dizaino specialybės bakalauro laipsnį. Vėliau interaktyvaus pasakojimo tema apgynė magistro laipsnį Dizaino katedroje. Baigusi mokslus dirbo reklamos srityje, kūrybinėse komandose meno vadovės, dizainerės, iliustratorės pozicijose. Indrė kartu su savo vyru Adu Griškevičiumi įkūrė žaidimų vaikams studiją Pepi Play, kur šiuo metu ir dirba.

Sebastian Stamm

Studijos Black Pants vadovas, dailininkas ir iliustratorius

 

Sebastianas yra komiksų dailininkas ir iliustratorius. Studijoje Black Pants jis piešia, kuria personažus, atsako už visą 2D ir žaidimų vizualiką, ir yra vienas iš studijos vadovų.

Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo nariai

Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklas vienija visas pagrindines animacijos ir video žaidimų organizacijas Baltijos jūros ir Šiaurės šalyse: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Vokietijoje ir Lenkijoje. Tinklo tikslas — skatinti artimesnį šio regiono animacijos ir žaidimų kompanijų bendradarbiavimą, paskatinti ir palengvinti finansavimą, koprodukciją ir animacijos bei žaidimų platinimą regione ir už jo ribų. Tinklas buvo įkurtas pagal BLON festivalio programą. 

Projektą finansuoja

Adrian Perdjon

Mocap aktorius, režisierius ir koordinatorius (Lenkija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narys

 

Adrianas baigė Krokuvos Liudviko Solskio teatro akademiją. Vaidybos pagrindus jis tobulino vadovaujamas tokių meistrų, kaip Jerzy’s Stuhras, Krystianas Lupa, Dorota Segda ir Anna Polony. Adrianas vaidina serialuose ir teatre, dubliuoja filmus ir reklamas. Nuo 2007 metų jis dirba aktoriumi ir koordinatoriumi Motion Capture (Mocap).

Agnė Adomėnė

Art Shot įkūrėja ir prodiuserė, Lietuvos animacijos asociacijos bendrasteigėja
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narė

 

Agnė yra baigusi VDA UNESCO kultūros vadybos ir kultūros politikos magistrantūrą ir nuo 2009 m. dirba filmų platinimo ir rodymo versle („Kino pasaka“). Taip pat ji dirba Europos kino festivalio „Scanorama“ koordinatore (nuo 2014 m.) ir yra viena iš Lietuvos animacijos asociacijos įkūrėjų ir valdybos narių (2015 m.). Jos prodiusuotas bendras lietuvių ir danų trumpametražis Nuopuolis (Ragnarok, rež. Urte Oettinger, Johan Oettinger) buvo apdovanotas Lietuvos kino akademijos kaip Metų geriausias lietuviškas animacinis filmas.

 

Nuopuolis (rež. Urte Oettinger, Johan Oettinger, prod. Agnė Adomėnė, 7 min)
Lietuviškos animacijos programa:
Vasario 2 d. 19:00
Vasario 4 d. 21:00

Dagmar Mäe

Allfilm tarptautinių projektų prodiuserė (Estija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narė

 

Dagmar yra Y kartos kūrybininkė iš Estijos. Pasitelkdama istorijų pasakojimą ji siekia pasiūlyti žiūrovams naujų ir įdomių patirčių. Jos pirmasis multiplatforminis projektas Nullpunkt Transmedia Experience buvo teigiamai įvertintas Estijoje ir pripažintas užsienyje. Ji baigė kino, radijo ir televizijos studijas Jungtinėje Karalystėje, o krosmedijų prodiuserės magistro laipsnį įgijo Baltijos kino ir medijų mokykloje. Šiuo metu Dagmar dirba Allfilm prodiusere, vystydama naujas ir netikėtas idėjas, kurios sudomintų žiūrovus.

Eduardo Fouilloux

Decochon kūrybos direktorius ir vienas įkūrėjų (Danija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narys

 

Eduardo mąsto vaizdais, yra linkęs prie technikos ir turi daug tarptautinės patirties. Jo specializacija —vartotojų sąsajų kūrimas, tačiau jis prisideda ir prie kitų produkto vystymo stadijų.
Eduardo yra vienas iš Decochon įkūrėjų — studija leidžia jam realizuoti daugybę savo sumanymų ir linksmintis draugų kompanijoje kuriant naujoviškas galingas interaktyvias patirtis.

Jacob Riis

Nordic Game Resources AB programų ir komercijos direktorius (Švedija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narys

 

Jacobas — Šiaurės šalių žaidimų industrijos veteranas. Jis buvo kelių žaidimams skirtų žurnalų redaktorius, vėliau susidomėjo žaidimų kūrimu. 2006 m. jis tapo Šiaurės žaidimų programos (Nordic Game Program), įsteigtos Šiaurės ministrų tarybos iniciatyva, komunikacijos direktoriumi. Šiuo metu Jacobas yra Nordic Game Resources AB programų ir komercijos direktorius, organizuojantis kasmetinę Šiaurės šalių žaidimų konferenciją, be to, teberašo apie žaidimus ir dalyvauja naujų projektų kūrime.

Johan Edström

Apparat vadovas, Goodbye Kansas Group prodiuseris (Stokholmas, Švedija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narys

 

Platų pripažinimą pelnęs prodiuseris ir režisierius specializuojasi animacijos ir vaizdo efektų kūrime ir bendradarbiauja su kino, dokumentikos, muzikinių klipų, reklamų, TV ir teatro pastatymų kūrėjais. Karjerą Johanas pradėjo 1977 m., kai dar nebuvo kompiuterių. Jam yra tekę dirbti daugelyje Europos šalių, Japonijoje, JAV ir Kanadoje. Jo klientų sąraše rasime Švedijos televiziją, Kraft, Nestlé, Heineken, Carlsberg, Nissan, Chevrolet, Kia. Už animacinį TV serialą Doug (Nickelodeon) Johanas du sykius pelnė Emmy apdovanojimą už režisūrą. Jis dažnai skaito paskaitas Stokholmo menų universitete, Stokholmo animacijos akademijoje ir kitose mokymo įstaigose.

 

Aš buvau nugalėtojas (rež. Jonas Odell, prod. Johan Edström, 6 min):
vasario 2 d. 13:00 
vasario 4 d. 12:00 (dalyvauja prodiuseris)

Josephine Rydberg

Susikertačios medijos, Kultūros vystymo departamentas Gävleborg regione, Švedija

Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narė

 

Josephine šiuo metu dirba Kultūros vystymo departamente Gävleborg regione ir organizuoja StoryTech konfereciją apie šiuolaikinių technologijų taikymą scenarijų ir istorijų vystime, virtualaus paveldo projektus bei interaktyvios aplikacijos apie šiuolaikinį meną projektą KOF.

Kristel Toldsepp

A Film Estonia direktorė ir prodiuserė (Estija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narė

 

Kristel nuo 1996 metų yra animacijos studijos A Film Estonia prodiuserė, o nuo 2011 metų — ir savininkė. Ji turi ekonomikos magistro laipsnį ir yra dalyvavusi keliose TV ir animacijos gamybos dirbtuvėse visoje Europoje. Kristel yra prodiusavusi 20 animacinių filmų ir 10 TV serialų. Ji yra dirbusi su filmais Asterix and the Vikings, Niko and the Way to the Stars ir Titeuf – the Movie. Kristel yra prodiusavusi ir 5 trumpametražius filmus bei TV serialą Things You Think. Šiuo metu A Film Estonia bendradarbiauja su Airijos Giant Creative kuriant 30 min animacinį filmą The Overcoat. Netrukus turėtų pasirodyti ir pilnametražis animacinis filmas Ruby and Raggie.

Liisa Vähäkylä

Finnanimation direktorė (Suomija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narė

 

Liisa turi daug metų patirties skandinavų koprodukcijoje su Kinija, Honkongu, Pietų Korėja ir Japonija. Nuo 2009 metų rugsėjo ji vadovauja suomių animacijos prodiuserių tinklui Finnanimation. Kompanija siekia sukurti funkcionuojantį tarptautinį tinklą ir kartu vystyti Suomijos animacijos industriją. Finnanimation įgyvendina įvairius viešinimo ir kultūros eksporto projektus užsienyje, organizuoja apmokymus, kaip užsiimti koprodukcija ir dalyvauti konkursuose. Dirbdama Finnanimation Liisa sustiprino Suomijos-Azijos santykius ir pasiūlė daug edukacinių iniciatyvų. Iki tol ji užsiėmė žurnalistika ir rinkodaros komunikacija.

Lise Fearnley

Mikrofilm prodiuserė (Norvegija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narė

 

Savo karjerą animacijoje Lise pradėjo įsidarbinusi operatore pas garsųjį norvegų-rusų lėlininką Piotrą Sapeginą (Studio Magica). Po kelerių metų ji pradėjo dirbti prodiusere, ir 1996 m. įkūrė Mikrofilm. Pastaruosius 20 metų Lise prodiusavo trumpametražius ištisai norvegų animatorių kartai. Tarp jos prodiusuotų filmų — Oskarą pelnęs The Danish Poet, režisuotas Torillos Kove, ir Oskarui nominuotas tos pačios režisierės Me and My Moulton. Lise prodiusavo ir daugybę užsakomųjų filmų tokiems klientams, kaip Norvegijos nacionalinis transliuotojas (NRK), TINE ir „Gelbėkit vaikus“.

Māris Bunkovskis

Latvijos žaidimų kūrėjų asociacijos atstovas, iliustratorius, Poopala Games įkūrėjas (Latvija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narys

 

Maris yra žaidimų dailininkas ir animatorius, turintis daug patirties žaidimų internetui ir mobiliesiems įrenginiams kūrime. Jis yra vienas iš HTML5 kompanijos MightyFingers steigėjų ir Latvijos žaidimų kūrėjų asociacijos narys.

Miglė Pelakauskė

PetPunk prodiuserė, Lietuvos animacijos asociacijos bendrasteigėja
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narė

 

Miglė dirba PetPunk animacijos prodiusere. Kompanija jau įgijo svarbiausių grafinio dizaino žurnalų pripažinimą ir tampa Rytų Europos naujosios dizaino kartos sinonimu. 2009 metais žurnalas Canadian Boards PetPunk įtraukė į Naujosios dizainerių bangos Top 6, o 2010 metais Didžiosios Britanijos didžiausias dizaino žurnalas Computer Arts PetPunk paskelbė Naujosios bangos animatoriais. Tarp PetPunk klientų rasime Sprite, MTV, Vodafone, Nike, McDonald’s, Computer Arts, Visual Editions, Culturesfrance ir IMEPO.

 

Virsmas (Junction, rež. Nathan Jurevičius, prod.Miglė Pelakauskė ir Vitalijus Žukas, 7 min)
Lietuviškos animacijos programa:
Vasario 2 d. 19:00
Vasario 4 d. 21:00

Patrick Rau

kunst-stoff vykdantysis ir kūrybos direktorius (Vokietija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narys

 

Patrickas rūpinai studijos kunst-stoff valdymu ir kūryba, ir yra jos savininkas. Interaktyvaus dizaino industrijoje jis atlieka menininko, dizainerio, žaidimų dizainerio, autoriaus ir prodiuserio vaidmenis. Jis aktyviai reiškiasi įvairiose srityse: kuria reklaminius, kultūrinius, socialinius ir meninius projektus; domisi edukaciniais projektais — skaito paskaitas, organizuoja dirbtuves. Patricko darbą charakterizuoja vizionieriškas mąstymas, kruopštumas, aukšta estetinė kokybė ir socialinė vertė.

Peter Meldgaard

Moped Games animatorius, iliustratorius ir vienas įkūrėjų (Danija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narys

 

Peteris yra animatorius ir žaidimų kūrėjas. Jis iliustruoja edukacinę medžiagą, dėsto personažų dizainą, o šiuo metu atstovauja žaidimų studiją Moped Games, prieš tai 7 metus prisidėjęs prie įvairių žaidimų projektų.

Radoslaw Jamrog

Studijos Chimney konsultantas ir meno vadovas (Vokietija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narys

 

Abu Radoslawo tėvai dirbo animacijos industrijoje, tad animacija jis domėjosi nuo vaikystės. Įgijęs architekto specialybę TU-Berlin, jis pasinėrė į 3D dizainą: ne vienerius metus kūrė žaidimus, reklamas ir VFX serialams bei filmams. 2010 metais pradėjo dėstyti 3D dizainą Potsdamo kino universitete. Nuo 2012 m. dirba Berlyno studijoje Chimney ir kartais tebedėsto.

Robert Jaszczurowski

Animacijos studijos Grupa Smacznego prodiuseris ir vadovas (Lenkija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narys

 

Robertas turi patirties režisuojant animaciją, kuriant schemas, fonus ir veikėjų dizainą. Nuo 2009 metų jis dirba kūrybos prodiuseriu rengiant TV serialą Mami Fatale. Jo trumpametražis Lost Senses pelnė daugybę apdovanojimų, įskaitant SIGGRAPH 2013 žiuri prizą. Robertas yra aktyvus Lenkų filmų kūrėjų asociacijos ir Lenkų animacijos prodiuserių asociacijos narys, visų svarbiausių Europos koprodukcijos mugių, festivalių ir kitų su animacija susijusių renginių (Cartoon Forum, Cartoon Movie, MiPJunior, Cinekid, Annecy) dalyvis. Jo naujausi projektai: TV serialai Basia ir Grand Baba, pilno metražo filmas Mice on Strike ir internetinis serialas The Adventures of Annie and Ben (HooplaKidz kanalas YouTube).

 

Pranešimas: „Grand Banda — animacinis TV serialas ir mob. aplikacija vaikams” (anglų k.):
Vasario 4 d. 14:00-15:00 (įėjimas nemokamas)

Vesa Raudasoja

IGDA Finland pirmininkas (Suomija)
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narys

 

Vesa yra žaidimų konsultantas ir bendruomenės kūrėjas. Jau daugiau nei dešimtmetį jis vadovauja IGDA Finland, jo dėka organizacija išaugo į vieną didžiausių IGDA atšakų su daugiau nei 1100 narių ir 10 centrų. 2016 Vesa tapo antruoju asmenių už JAV ribų, išrinktu į IGDA direktorių tarybą. Tais pačiais metais jis sugrįžo į IGDA Finland ir tapo jos pirmininku. Jis tiki mažų komandų kūrimu ir stiprinimu, nesvarbu, ar tos komandos priklauso IGDA organizacijai. Vesa yra ir Finnish Game Jam tarybos narys bei apaštalas. Šiuo metu jis dirba prie jungtinio projekto su Cursor ir Playa Game Industry Hub, konsultuodamas žaidimų komandas Šiaurės ir Baltijos šalyse. IGDA Finland 2015 m. Vesai skyrė apdovanojimą už viso gyvenimo nuopelnus.

Žilvinas Ledas

Tag of Joy stegėjas ir techninis vadovas
Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir žaidimų industrijos tinklo narys

 

Žilvinas Ledas yra informatikos mokslų daktaras ir jau daugiau kaip 6 metus kuria žaidimus, o šiuo metu yra vienas iš žaidimų kūrimo studijos Tag of Joy steigėjų bei jos techninis vadovas. Tag of Joy – tai nepriklausoma novatoriškus kompiuterinius žaidimus kurianti kompanija. Jų produktai yra laimėję apdovanojimų daugelyje tarptautinių konkursų. Taip pat Žilvinas veda kompiuterinių žaidimų kūrimo paskaitas Vilniaus Universitete bei aktyviai dalyvauja Lietuvos žaidimų kūrėjų bendruomenėje.

 

Pranešimo tema: Ko reikia, norint sukurti kompiuterinį žaidimą Lietuvoje (lietuvių kalba)
Vasario 3 d. 17:00 – 18:00 (įėjimas nemokamas)